صندلی دندانپزشکی از چه قطعاتی تشکیل شده و چقدر اهمیت دارد؟

صندلی دندانپزشکی از چه قطعاتی تشکیل شده و چقدر اهمیت دارد؟ یونیت دندانپزشکی ابزار کار ضروری هر متخصص دندانپزشکی است . این یونیت دندانپزشکی از قسمت های خاصی تشکیل شده است که شامل صندلی دندانپزشکی، مدفوع، نورپردازی، جعبه هیدریک، آسپیراسیون، کاسپیدور و سایر عناصر می باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد.با توجه به خط، محدوده و برند صندلی دندانپزشکی، آن اقلام متفاوت بوده و دارای عملکردهای خاصی خواهند بود. در این مقاله قطعات یک صندلی دندانپزشکی، مزایا و ویژگی های آن را با توجه به مدل به شما نشان می دهیم:

اسکراب دندانپزشکی زنانه از ابزار مهم دندان پزشکان خانم.

یونیت فول دندانپزشکی دارای چه قطعاتی است؟

صندلی دندانپزشکی

ما با اصول اولیه شروع می کنیم. صندلی دندانپزشکی یکی از مهمترین قسمت های هر یونیت دندانپزشکی هم برای بیمار و هم برای دندانپزشک است. از این نظر ارگونومی نقش بسیار مهمی دارد.

هر صندلی از یک صندلی، یک پشتی سر، یک تکیه گاه و یک تکیه گاه تشکیل شده است. این صندلی می تواند یک صندلی استاندارد دندانپزشکی سنتی یا یک صندلی شکن زانو (سری 7) باشد. برخی از نکاتی که در انتخاب یک صندلی خوب باید در نظر گرفت این است که قابل تنظیم، سفت و سخت، ساخته شده از مواد با کیفیت و ارگونومیک است. در این حالت حداقل ارتفاع صندلی 400 میلی متر است، سر مفصلی آن چند حالته است و حرکات صندلی از طریق پدال کنترل و کیبورد قابل انجام است.

تف کردن

اسپیتون ظرفی است که در کنار صندلی دندانپزشکی قرار می گیرد تا بتوانید در حین کار آن را بشویید و ترشح بزاق دهید. در این حالت، کاپ کاسپیدور با چینی ساخته شده، قابل جابجایی و اتوکلاو می باشد. به این اضافه می کنیم که شیر آب قابل جدا شدن است تا بتوان آن را به روشی بسیار ساده تر تمیز کرد.

 اسکراب آستین بلند دستیار شما هنگام کار.

سیستم آسپیراتور

آسپیراتور یک لوله کوچک است که برای مکش بزاق جمع شده در دهان یا ذرات کوچک حفره استفاده می شود. هر دو سیستم آسپیراسیون و کاسپیدور در مورد راست دست ها در سمت چپ صندلی قرار می گیرند و اگر چپ دست باشند برعکس.

اگر به تجهیزات دندانپزشکی دودست و چپ علاقه دارید، می توانید گزینه های موجود در این مقاله را بیابید:

پدال

پدال در یونیت دندانپزشکی برای فعال کردن چرخش ابزارهای مختلف، به عنوان مثال تنظیم صندلی یا فعال کردن آب گروه آب، عمل می کند. در مدل SD 150 پدال پیشرونده است و از طریق پتانسیومتر میکروموتور را کنترل می کند.

علاوه بر این، پدال‌های بی‌سیم دیگری با اتصال Wi-Fi نیز وجود دارد، مانند سری ANCAR 5. مزیت بزرگ این است که جابه‌جایی بسیار آسان‌تر، کاربردی‌تر، تمیزتر و ایمن‌تر است، علاوه بر این که دارای طول عمر مستقلی است. . شارژها هر 4 یا 5 ماه یکبار انجام می شود و در حین شارژ می توانید با کابل کار کنید.

دندان پزشکان عزیز بهترین شیوه جلوگیری از اودگی لباس شخصی استفاده از  آستین یکبار مصرف نایلونی می باشد.

سینی یا میز ابزار

سینی ابزار یکی از ضروری ترین و کاربردی ترین ابزار برای هر حرفه ای است. سینی ابزار تمام وسایل مورد نیاز دندانپزشک را در خود جای می دهد تا با آنها کار کند. نحوه کار هر حرفه ای متفاوت است. حرفه ای هایی هستند که سیستم قاره ای یا شلاق را ترجیح می دهند، دیگرانی که شلنگ های آویزان یا گاری را ترجیح می دهند.

لامپ روشنایی داخل دهانی

و در نهایت گشت و گذار قطعات یک یونیت دندانپزشکی را با نورپردازی به پایان می رسانیم. لامپ روشنایی داخل دهانی یکی دیگر از عناصر اساسی است که همه تجهیزات دندانپزشکی باید داشته باشند. این یک لامپ با شدت بالا است که تمام پرتو نور را در داخل حفره دهان بیمار متمرکز می کند تا بتواند بدون هیچ نوع مشکلی کار کند. لامپ خود را در میان محبوب ترین لامپ های فروخته شده در بین دندانپزشکان جستجو کنید.

بیشتر بخوانید: کلاه اسکراب دندانپزشکی

قطعات صندلی دندانپزشکی: مزایای آن چیست؟

اکنون که به طور عمیق دیدیم صندلی های دندانپزشکی از چه قطعاتی تشکیل شده است، مزایای آن ها را در مقایسه با مدل های دیگر توضیح خواهیم داد.

سری 1 متشکل از یک صندلی راحتی است که در ارتفاع حداقل 400 میلی متر قرار گرفته است تا مداخله در قسمت های بالایی تسهیل شود.

علاوه بر این، دارای یک سر مفصلی چند حالته است، به طوری که حرفه ای می تواند آن را با آرامش کامل حرکت دهد. همچنین متوجه شدیم که حرکت صندلی نیز به لطف پدال تنظیم کننده و کیبوردهای اصلی و دستیار امکان پذیر است.

شما می توانید از بین چندین روش کار انتخاب کنید: شلنگ آویزان، سیستم قاره ای ، سیستم با چرخ دستی دندانپزشکی